Tokat Yaylaları                 

 

 

 

    Tokat ::

    Tokat Tarihi ::

    Tokat Tarihi Eserleri ::

    Tokat Doğal Güzellikleri ::

    Tokat Yaylaları ::

    Tokat Müzeleri ::

     Tokat Yemekleri ::

    Tokat Festivalleri ::

     Tokat Ulaşım ::

    Tokat Foto Galeri ::

   

Çamiçi Yaylası

Tokat'ın Karadeniz'e açılan dağları üzerinde bulunan Çamiçi Yaylası yazın insanların mesire ve tatil yaylasıdır.. Her yıl Niksar Belediyesi nce Çamiçi Yayla Şenlikleri burada düzenlenmektedir. Çamiçi Yaylasında Turizm Bakanlığından yatırım belgeli tesis yanında nitelikli apart konaklama yerleri ve lokantalar yaz kış hizmet sunmaktadır.

Topçam Yaylası

Tokat il merkezine 15. Km. ve 1600 metre yükseklikteki Topçam yaylası temiz havası ve gür ormanları ile olağanüstü bir güzelliğe sahiptir.Yazın yayla evlerinde kalan insanların sıcak konukseverliği misafirleri memnun etmektedir.

Batmantaş Yaylası

İl merkezine 28 Km uzaklıkta ve 1850 Metre yükseklikteki Batmantaş yaylası sık ve gür çam ormanları tertemiz yayla havası ve buz gibi suları ile yayla turizminde hizmet etmeyi beklemektedir.

Akbelen Yaylası

Tokat il merkezine 29 Km. uzaklıktadır. Çevrenin en yüksek yaylasıdır (1740 metre). Çim kayağına uygun geniş kırsal alanı, çam ve kayın ağaçlarından oluşan muhteşem manzaralı ormanlarla çevrilidir.

Dumanlı Yaylası
İl merkezine 70 Km. uzaklıkta ve 2578 Metre yükseklikteki Dumanlı yaylasında rengarenk yayla çiçeklerinin büyüleyici görüntüsü insanın yaşam sevincini bir kat daha artırmaktadır. Dumanlı yaylası zinciri çevresinde başta Çatak yaylası olmak üzere 40 dan fazla yayla bulunmaktadır.

 

 

                          Lanse 2008 Copyright  design ghf