Düzce                  

 

 

 

Düzce ::

Düzce Tarihi ::

Düzce Tarihi Eserleri ::

Düzce Doğal Güzellikleri ::

Düzce Yaylaları ::

Düzce Müzeleri ::

Düzce Yemekleri ::

Düzce Festivalleri ::

Düzce Ulaşım ::

Düzce Foto Galeri ::

   

 

Düzce, ilçe merkezinden geçen D-100 karayolu ve TEM otobanı ile hem Avrupa-Asya arasındaki transit yol üzerinde yer alan hem de Akçakoca üzerinden   Zonguldak'a bağlanan bir yol kavşağı konumunda.

Bu coğrafik konumu ile geçmişte medeniyetlere ev sahipliği yaparken bugün de 20 den fazla dilin konuşulduğu, farklı kültürel grupların bir arada yaşadığı bir kent kimliği ile gelişimini sürdürüyor.

 

Düzce Batı Karadeniz'in tek antik kenti olarak ayakta kalan, günümüzün önemli idari, ekonomik ve sosyal gelişmelerle hep yükselme yolunda; bir çok alanda gelişimini sağlayacak alt yapısı mevcut; ancak 17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 Depremlerinden sonra kısa sürede yeniden kalkınabilmesi için; 09 Aralık 1999 tarihinde 81. İl oldu.

Yağmur ormanları olarak adlandırılan ormanları, birbirinden güzel yaylaları, Tabiat harikası Samandere ve Güzeldere Şelaleleri, Efteni Kuş Cenneti, Kaplıcaları, Yaylaları ve Akarsuları ve Batı Karadeniz Bölgesinin ayakta kalan tek Antik Kenti Prusias - Konuralp Müzesi ile görülmeye değer bir ildir.

 

 

                          Lanse 2008 Copyright  design ghf