Amasya Doğal Güzellikleri                  

 

 

 
 

 

Amasya ::

Amasya Tarihi ::

Amasya Tarihi Eserleri  ::

Amasya Doğal Güzellikleri ::

Amasya Yaylaları ::

Amasya Müzeleri  ::

Amasya Yemekleri  ::

Amasya Festivalleri  ::

Amasya Ulaşım  ::

Amasya Foto Galeri  ::

   

 

Borabay Gölü
Amasya- Taşova karayolunun 44.Km.sinden sola ayrılan Taşova-Samsun karayolunu takiben 14. Km.den tekrar sola ayrılarak ulaşılan ve 1050 rakıma sahip bir doğa harikası olan Borabay Gölü ve çevresi Bakanlar Kurulunca Turizm Merkezi olarak ilan edilmiştir. Ormanlık alan içerisinde her biri 3 yataklı 9 adet bungalov tipi evler, gazinosu kamp imkanı, piknik alanları, doğa yürüyüşü ve dinlenme imkanları nedeniyle yerli ve yabancı ziyaretçilerin uğrak merkezi durumundadır.

Gözlek Kaplıcaları
Bilgileri Güncelleniyor.

Çakallar Mevkii
İl Merkezinin güneyinde, Ferhat Dağı eteğinde ve şehirden 250 metre yükseklikte yer alan Et Lokantası açık ve kapalı mekanı, piknik alanı  ve şehir merkezi ve vadisinin kuş bakışı izlenebildiği seyir terası yer almaktadır.

Ziyaret (Gölbaşı)
Amasya-Taşova karayolunun 3.km den sola ayrılarak ulaşılan Ziyaret Kasabası'nın girişinde havuz ve yeşil alanları kapalı ve açık lokantası yanında piknik yapma imkanı da bulunmaktadır.

Uygur Çamlıgöl
Amasya -Tokat karayolunun 35. km.'sinde bulunan tesis, Uygur Beldesinde yer almaktadır. 745 rakımlı ve 2000 m2 yeşil alan içerisindedir. Tesiste yeme-içme ünitesi, havuz, çocuk oyun bahçesi, otopark ve 10 adet kamelya bulunmaktadır.

 

 

                          Lanse 2008 Copyright  design ghf