Amasra Yapmadan Dönme               

 

 
 
Amasra Yapmadan Dönme
 

Amasra ziyaretiniz esnasında farklı aktivitelerden zevk alabilirsiniz. Herşeyden önce bir kayık kiralayarak kıyı şeridini keşfe çıkabilir, Amasra’nın muhteşem doşasını ve güzelliklerini denizden seyredebilirsiniz. Ayrıca Tavşan Adası’nın zirvesine tırmanabilir ve gri, siyah ve beyaz tavşan ırklarının mağaraların etrafında sıçramasını seyredebilirsiniz. Diğer görülmeye değer yerler arasında eskiden kilise olan Fatih Cami, hamam ve tiyatro bulunmaktadır.

 

Amasra’nın uzun ve enteresan tarihinden kalıntılar da Amasra Müzesi’nde sergilenmektedir. Amasra’da yat ve teknelerin güvenli bir şekilde barınabileceği limanlar da mevcuttur. Ayrıca bu güzel liman kenti, Karadeniz Yat Rallisine ev sahipliği yapmaktadır. Amasra, limanları ve güzel esen rüzgarlarıyla yelken turizmi için güzel parkurlar sunar ziyaretçilerine.

 

Çekiciler caddesi boyunca hediyelik eşya satan mağazalarda el yapımı ağaç oyması hatıralar satın alabilirsiniz. Fındık kabuğundan oyuncak helikopter, deniz kabuğundan gemiler ve balık kılçığından yapılan merak uyandıran eserlere de göz atmayı ihmal etmeyiniz. Yerli esnaflar kalp şeklinde ve izerinde kaplumbağa modeli bulunan dilek tahtaları üretmekte ve İtalya’ya ihraç etmektedir Amasra’da.